Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > SKM diamentem Forbesa

« powrót

Aktualności  /   24 stycznia 2013
Autor  /  Redaktor

SKM diamentem Forbesa

Szybka Kolej Miejska w gronie najlepszych

SKM diamentem Forbesa

Z wielką radością informujemy, iż miesięcznik Forbes przyznał w 2013 r. Szybkiej Kolei Miejskiej tytuł Diamentu Forbesa.

- Tytuł  „Diamentu „ Forbesa to cenne wyróżnienie  i jestem  bardzo zadowolony, że najmłodsza spółka komunikacyjna stolicy znalazła się w gronie najlepszych w kraju – mówi Jacek Wojciechowicz, Zastępca Prezydenta m. st. Warszawy. - Ostatnie lata dla SKM były bardzo dobre. Rok przed Euro , w ramach projektu unijnego, kupiliśmy 13 pojazdów typu 27 WE, a w minionym 6 pojazdów typu 35WE. Warszawiacy polubili podróże Elfem i Impulsem. W minionym roku SKM przewiozła ponad 17 milionów pasażerów, a więc liczba użytkowników wzrosła – od chwili jej powstania – pięciokrotnie. To najlepszy dowód na wyjątkową zgodność opinii ekonomistów i pasażerów.

Jak informuje sam Forbes – baza firm, które mogą ubiegać się o ten tytuł powstaje w oparciu o kilka kryteriów. Przede wszystkim podmioty gospodarcze muszą  w terminie złożyć raport do KRS. Pozytywny rating wiarygodności buduje ich rentowność, wysoka płynność bieżąca i nie zaleganie z płatnościami oraz wykazują się dodatnim wynikiem finansowym, a nadto   wartością kapitałów własnych w latach 2009–2011.

- Z ogromną radością przyjęłam wiadomość o przyznaniu  SKM  tak zaszczytnego wyróżnienia, z którego mają prawo być dumni wszyscy którzy uwierzyli ,że można odnosić sukcesy również w pasażerskim transporcie kolejowym – mówi Krystyna Pękała, prezes SKM. -  Strategia rozwoju miasta stołecznego Warszawy do 2020 r. przewiduje rosnącą rolę komunikacji kolejowej w systemie transportu publicznego aglomeracji warszawskiej, a zatem podjęte decyzje związane z zakupem nowoczesnego taboru oraz modernizacją zaplecza technicznego są bardzo istotne . Jestem  przekonana ,że w sposób istotny przełoży się to na dalszy rozwój firmy.

Na listę "diamentów" trafiły firmy najszybciej zwiększające swoją wartość, która  została obliczona na podstawie tzw. metody szwajcarskiej, łączącej metodę majątkową i dochodową.

 - Po krótkim okresie względnej stagnacji, Mazowsze pokazało swój prymat w kraju jako dynamicznie rosnący region – mówi Jacek Pochłopień, Zastępca Redaktora Naczelnego
Forbes. - Przedsiębiorcy, w tym Diamenty Forbesa i również Szybka Kolej Miejska, świetnie potrafią wykorzystać takie atuty jak dostęp do dobrze wykształconych kadr, rosnący rynek (zasobni mieszkańcy) czy inwestycje infrastrukturalne, przede wszystkim w koleje i drogi, które pozwalają rozwijać  działalność. Nie bez znaczenia są nakłady ponoszone przez przedsiębiorców na innowacyjne rozwiązania i technologie, w przypadku SKM również na nowoczesny tabor. Osobiście sądzę, że przewozy aglomeracyjne w stolicy mają przed sobą dobrą przyszłość i czeka je dalszy dynamiczny rozwój.

                                                                    * * *

Nie wszyscy pamiętają, że Forbes powstał w 1917 roku jako amerykański dwutygodnik o tematyce biznesowej , a od grudnia 2004 r. istnieje polska edycja miesięcznika. Informujemy nadto, że w najnowszym wydaniu Forbesa – luty 2013 r. – można przeczytać dodatkowe informacje o diamentach , w tym SKM. 

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migowym online - kliknij aby skorzystać »