Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > Andrey Chirkov, wyjątkowy projektant z Moskwy opowiada o swoim pociągu przyszłości, którego projekt zachwycił już świat.

« powrót

Aktualności  /   28 marca 2013
Autor  /  Redaktor

Andrey Chirkov, wyjątkowy projektant z Moskwy opowiada o swoim pociągu przyszłości, którego projekt zachwycił już świat.

Andrey Chirkov, wyjątkowy projektant z Moskwy opowiada o swoim pociągu przyszłości, którego projekt zachwycił już świat.

Dlaczego nagle pociąg?


- Interesuję się wieloma polami projektowania, nie tylko samochodami. Zatem, gdy tylko dowiedziałem się o temacie konkursu na pociąg, pomyślałem: „To dobra okazja, aby zrobić coś zupełnie nowego, coś innego”. Dlatego ruchome fotele można rozmieszać tak, aby znaleźć się w grupie znajomych lub rodziny. Wagony mają nowoczesne kabiny prysznicowe i łazienki. Do spania przeznaczone są specjalne wyciszone, zamykane wnęki, dzięki którym długie podróże nie powinny być uciążliwe. W prywatnych przedziałach znajdziemy dotykowe ekrany LCD. Klimatyzacją i oświetleniem będziemy mogli sterować bezprzewodowym pilotem


To wyjątkowe wnętrze…


- Dziękuję za uznanie. Kluczową wartością są zawsze ludzie, którzy będą użytkować dane wnętrze, przebywać w nim, oddziaływać na rzeczy wokół nich oraz na innych ludzi. Dopiero później myślę o formie, o materiałach i o wszystkim tym, co zwiększy komfort i przyjemność podróży. Jeśli jako projektant chcesz zrobić coś nowego, musisz najpierw zrobić przegląd osiągnięć w danej branży, zobaczyć, co już zrobiono w danym kierunku. Odpowiedzieć sobie na pytania:, Co i dlaczego już zrobiono? I jak można to jeszcze poprawić? Następnie wystarczy wyciągnąć wnioski i stworzyć roboczy album z inspiracjami, to może być np. architektura, rzeczy, czy abstrakcyjne zdjęcia.


W przyszłości będziemy na pewno wybierać pociągi …


- Bardzo dziękuję za komplement. Myślę, że w przyszłości pociągi i samochody będą tworzone równolegle. Pomimo tego, że liczba miejsc w wagonach staje się coraz bardziej spersonalizowana a przez to wygodna, prawdopodobnie wcale nie będziemy w stanie odmówić sobie posiadania samochodu – samochód zawsze jest własnym środkiem transportu, którym można dojechać w dowolne miejsce, gdzie tylko się zechce. Sądzę, że zawsze będą ludzie pragnący odpocząć w trakcie podróży i ci wybiorą pociąg, a ludzie, dla których jazda za kierownicą to radość, nigdy nie odrzucą samochodów.


Na foto; wizualizacje przestrzeni pociągów projektanta.

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migowym online - kliknij aby skorzystać »