Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > Szybka Kolej Miejska wsparła działania Domu Spotkań z Historią, który w br. pełni funkcję centrum informacji o obchodach 70.rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim, a te zaczynają się jutro.

« powrót

Aktualności  /   17 kwietnia 2013
Autor  /  Redaktor

Szybka Kolej Miejska wsparła działania Domu Spotkań z Historią, który w br. pełni funkcję centrum informacji o obchodach 70.rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim, a te zaczynają się jutro.

Szybka Kolej Miejska wsparła działania Domu Spotkań z Historią, który   w br. pełni funkcję centrum informacji o obchodach 70.rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim, a te zaczynają się jutro.

Honorowy patronat nad obchodami objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Organizatorami obchodów są: Kancelaria Prezydenta RP, Miasto Stołeczne Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 Już jutro koncert w Teatrze Wielkim w wykonaniu Izraelskiej Orkiestry Filharmonicznej pod dyrekcją Zubina Mehty inauguruje uroczystości.

 

Główne obchody będę miały miejsce  dnia następnego, od godz. 10.00 pod pomnikiem Bohaterów Getta z udziałem powstańców, prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, prezydenta Izraela Shimona Peresa, prezydent m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, przedstawicieli rządu RP, Sejmu i Senatu RP, reprezentantów środowisk żydowskich. Rozpocznie je wycie syren oraz bicie w dzwony kościelne. Po części oficjalnej pod pomnikiem odbędzie się, jak co roku, przemarsz trasą walk w getcie pod pomnik Umschlagplatz.

 

Szczegółowa informacja o spotkaniach, imprezach i wydarzeniach w ramach obchodów 70.rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim jest na stronie www.getto.waw.pl

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migowym online - kliknij aby skorzystać »