Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > W najbliższą niedzielę zapraszamy do Legionowa i Rembertowa. Będzie można wziąć udział w rajdzie kolarskim lub posłuchać pieśni Stanisława Moniuszki. Dojechać można pociągami SKM

« powrót

Aktualności  /   19 kwietnia 2013
Autor  /  Redaktor

W najbliższą niedzielę zapraszamy do Legionowa i Rembertowa. Będzie można wziąć udział w rajdzie kolarskim lub posłuchać pieśni Stanisława Moniuszki. Dojechać można pociągami SKM

W najbliższą niedzielę zapraszamy do Legionowa i Rembertowa. Będzie można wziąć udział w rajdzie kolarskim lub posłuchać pieśni Stanisława Moniuszki. Dojechać można pociągami SKM

Szybka Kolej Miejska  wraz z prezydentem Legionowa  zaprasza  w niedzielę ( 21 bm.) na otwarcie  rowerowego sezon i Merida Mazovia MTB .Start o godz. 11.00,  przy ul. B. Chrobrego 50 ( Arena Legionowo). Tu też mieści się biuro zawodów. 


Dla milusińskich przygotowano namiot z zabawkami oraz mini-wyścigi: czekać będą rowerki biegowe oraz zamknięty tor Pucky Race. Dla cyklistów – malowniczą trasę w Lesie Chotomskim. Składają się nań szybkie dukty leśne, które wymagają szczególnej uwagi oraz szybkich reakcji. Wyzwanie to można porównać do słynnego Paryż- Roubaix, wyścigu na sekcjach kocich łbów, podczas gdy w Legionowie będą to sekcje wydm z korzeniami i piachem. Ponadto na uczestników czekać będzie wiele atrakcyjnych techniczne singiel trucków, przez lata wytyczanych w lesie przez cykl Mazovii. W niektórych miejscach można spodziewać się błota, będącego pozostałością roztopów po tegorocznej śnieżnej zimie.


Zawodnicy tradycyjnie będą mogli zdecydować się na jeden z trzech dystansów, dzięki czemu każdy  będzie mógł wybrać wyzwanie dostosowane do swoich umiejętności. Dystans Hobby, który liczy 6 km, dedykowany jest dzieciom i ich opiekunom oraz młodszym zawodnikom. Fit, mający 32 km, to dystans dla średnio- zaawansowanych uczestników. Natomiast liczący 55 km Mega jest dystansem przeznaczonym dla wytrzymałych i doświadczonych zawodników. Na dystansie Mega zorganizowane będą aż trzy bufety z napojami izotonicznymi, wodą i batonami.


Zapleczem zawodów będzie nowoczesny obiekt Areny Legionowo. Zawodnicy będą mieli do dyspozycji specjalnie przygotowane posiłek, myjnie rowerową, a także  możliwość wypożyczenia roweru. Szczegółowe informacje  znaleźć można na: www.mazoviamtb.pl


Także w niedzielę, ale po południu zaprasza burmistrz Rembertowa. O godz. 18.45 w kościele św. Wacława ( tuż obok stacji SKM Warszawa Gocławek) rozpocznie się „Musica sacra”, koncert muzyki Stanisława Moniuszki. Przed publicznością wystąpią znakomici śpiewacy Teatru Wielkiego, m.in. Małgorzata Pańko, Bogumiła Dziel – Wawrowska, Robert Dymowski. Przy organach zasiądzie Michał Dąbrowski, a koncert poprowadzi Andrzej Krusiewicz, lektor Polskiego Radia. W ciągu 70 minut usłyszymy 19 pieśni, do których powracają kolejne pokolenia muzyków. Będzie to wielka muzyczna uczta dla słuchaczy.


Na zdjęciach jest m.in.  maraton w Legionowie oraz wnętrze kościoła św.Wacława oraz  mapka jak  do niego dojechać na koncert.

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migowym online - kliknij aby skorzystać »