Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > Do końca kwietnia trwać będzie akcja informacyjna urzędu m. st. Warszawy na rzecz pozostawienia podatku w stolicy przez wszystkich, którzy tu mieszkają i pracują. Szybka Kolej Miejska wspiera działania promocyjne.

« powrót

Aktualności  /   23 kwietnia 2013
Autor  /  Redaktor

Do końca kwietnia trwać będzie akcja informacyjna urzędu m. st. Warszawy na rzecz pozostawienia podatku w stolicy przez wszystkich, którzy tu mieszkają i pracują. Szybka Kolej Miejska wspiera działania promocyjne.

Do końca kwietnia trwać będzie akcja informacyjna urzędu m. st. Warszawy na rzecz pozostawienia podatku w stolicy przez wszystkich, którzy tu mieszkają i pracują. Szybka Kolej Miejska wspiera działania promocyjne.

Na ekranach w pociągach oglądać można spot zwracający uwagę na fakt, iż rozliczając PIT warto pamiętać, że mieszka się w stolicy.   


Jak informuje Centrum Komunikacji Społecznej, obecnie w Warszawie zameldowanych jest ponad 1,7 mln os; jednak mieszka tu i pracuje znacznie więcej ludzi. Część z nich codziennie korzysta ze stołecznych dróg, komunikacji miejskiej, infrastruktury i usług zdrowotnych, edukacyjnych, kulturalnych i sportowych, nie dokładając się do kosztów ich utrzymania. Dlatego stołeczny ratusz prowadzi kampanię informacyjną „To do Ciebie wróci. Rozliczaj PIT w Warszawie”.


Warto przypomnieć, że od jednej osoby płacącej podatek w Warszawie do kasy miasta wpływa średnio 3 tys. zł, a wszystkie podatki dochodowe od wszystkich stołecznych podatników to aż 1/3 całego dochodu miasta.. Dzięki tym środkom działają szkoły, przedszkola i żłobki. Różne instytucje kulturalne, takie jak teatry i muzea mogą realizować ciekawy program artystyczny. Jeżdżą autobusy, tramwaje, metro oraz Szybka Kolej Miejska. Pieniądze z podatków pomogły wybudować Centrum Nauki Kopernik, most Marii Skłodowskiej - Curie, a teraz wspierają budowę II linii metra.


Na stronie internetowej miasta jest też podpowiedz, jak płacić podatek w Warszawie. Cała operacja związana ze zmianą informacji o miejscu zamieszkania w urzędzie skarbowym jest bardzo prosta. Teraz, kiedy wypełniamy zeznanie podatkowe za 2012 r., na pierwszej stronie, w części B wystarczy wpisać aktualne miejsce zamieszkania. I nie chodzi tu o miejsce zameldowania, które mamy wpisane w dowodzie osobistym, ale o miejsce, w którym faktycznie mieszkamy w Warszawie. A jeśli rozliczenie PIT za ten rok zostało już wysłane, wówczas można wypełnić dodatkowy, jednostronicowy dokument ZAP-3 i przesłać go do urzędu skarbowego w dzielnicy, w której mieszkamy.

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migowym online - kliknij aby skorzystać »