Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > Z wykształcenia prawnik, z miłości kucharz, a na co dzień Damian Dębski w Szybkiej Kolei Miejskiej odpowiada za należy stan infrastruktury. Jednak smak życia to dla niego dania, które tworzy intuicyjnie, w idealnie czystej kuchni.

« powrót

Aktualności  /   25 kwietnia 2013
Autor  /  Redaktor

Z wykształcenia prawnik, z miłości kucharz, a na co dzień Damian Dębski w Szybkiej Kolei Miejskiej odpowiada za należy stan infrastruktury. Jednak smak życia to dla niego dania, które tworzy intuicyjnie, w idealnie czystej kuchni.

Z wykształcenia prawnik, z miłości kucharz, a na co dzień Damian Dębski w Szybkiej Kolei Miejskiej odpowiada za należy stan infrastruktury. Jednak smak życia to dla niego dania, które tworzy intuicyjnie, w idealnie czystej kuchni.

W takich chwilach narzeczona Kasia może być tylko widzem. 


Wielcy kucharze są mężczyznami. Damian ma teorię, że mają więcej czasu, nie żyjąc w takim biegu jak kobiety, bo kuchnia jest zazdrosna i nie lubi bylejakości. Taka kaczka z dżemem pomarańczowym własnej roboty. Niby nic wielkiego, a jednak… Dobrze umytą trzeba mocno natrzeć solą, tymiankiem i pieprzem. Włożyć do lodówki, aby przyprawy „się przegryzły”. Piekarnik rozgrzać do 200 stopni. Potem piec 2 – 3 godziny w odkrytym naczyniu żaroodpornym. Na ostatnie pół godziny – przykryć, aby była i chrupiąca i miękka. A dżem dołożyć na talerz zamiast żurawiny. Żurawiny też przypominają mu rodzinny dom. Mama do tej pory robi je własnoręcznie. Kilkanaście słoików. Żurek u mamy też smakował lepiej.Gdyby mógł - smakowałby Indie, francuską prowincję i tatarskie dania na Krymie. Zamiast tego jeździ na bazarek, gdzie wszystkie warzywa, owoce i wyroby są od znajomych rolników. Bez ulepszaczy oraz sztucznych nawozów. Kupuje to, co w sezonie najlepsze. Bez względu na porę roku, zawsze może jeść melon, zupę z dyni, naleśniki i placki ziemniaczane. Ale, gdy najdzie go twórcza wena – miesza, próbuje, dorzuca. Zwykle curry, chili, tymianek, majeranek, kminek. Przyjaciele mówią, ze są to dania ciekawe. Chętnie nań przychodzą.


Jak większość dzieciaków do szkoły chodził z kluczem na szyi. Wracał po lekcjach i zamiast rozrabiać lub się nudzić – pitrasił. Wpierw omlety i parówki smażone na patelni. Powoli odkrywał, że kuchnia jest doznaniem godnym uwagi. Ale nie czyta książek kucharskich, choć ma ich trochę. Na przykład 5 o samych warzywach. „Kuchnię lwowską”, otworzył, aby stwierdzić, że nie będzie czytał: zbyt ciężkostrawna, zupełnie niedzisiejsza. Ale wciąż lubi kapustę. Jej kulinarne wariacje na francusko- niemieckim pograniczu. Można się zaczytać.


- Kuchnia to mój rewir, śmieje się. Dba o jej czystość. Bez idealnego porządku nie potrafiłby zacząć gotować. Taki kaprys, takie przyzwyczajenie. Także tych największych z największych kucharzy świata. W programach telewizyjnych widać, co wpierw ganią w restauracjach: brudne zaplecze, brudne garnki i stoły.


Dbałość o szczegół to pewnie również nawyk prawniczy.


Zdjęcie Damian i Kasi z jego prywatnych zbiorów. 

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migowym online - kliknij aby skorzystać »