Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > SKM zaprasza na targi: Regionalia i Agroturystyka

« powrót

Aktualności  /   2 kwietnia 2014
Autor  /  administrator

SKM zaprasza na targi: Regionalia i Agroturystyka

Od dziś (4 bm.) ponad 200 wystawców z różnych stron Polski wystawia się na III Targach Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia oraz II Targach Agroturystyka, które zakończą niedzielnym popołudniem. W tym samym czasie będziemy mogli zapoznać się z najnowszą ofertą wakacyjną podczas XIX Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2014. Oba wydarzenia tradycyjnie mają miejsce w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56 c w Warszawie. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

SKM zaprasza na targi: Regionalia i Agroturystyka

Organizatorzy regionaliów przekonywać będą  zwiedzających o walorach specjałów przygotowywanych z naturalnych składników w oparciu o wieloletnie receptury, a także zachęcać do wypoczynku na łonie polskiej natury. Ale jednocześnie  będzie można sprawdzić, dokąd można się wybrać podczas wakacji w kraju i za granicą. Można pozostać na Mazowszu. Tegorocznym regionem partnerskim targów jest  bowiem nasze województwo. Ale również i inne regiony będą się aktywnie promować i zachęcać turystów do ich odwiedzenia

Na stoiskach regionalnych pojawią się apetyczne mięsa i wędliny, chrupiące pieczywo, pyszne konfitury i miody czy nawet regionalne piwa. Oprócz smakowitej żywności prezentowane tu będą unikatowe wyroby rzemieślnicze, eko kosmetyki i ręcznie robiona biżuteria. Lokalne grupy działania i obiekty agroturystyczne z kolei będą zwracać uwagę na przyrodnicze i kulturowe aspekty polskich regionów. Targom Regionalia i Agroturystyka towarzyszyć będzie szereg atrakcji, w tym kulinarne pokazy, ciekawe warsztaty i konkursy

Centralnym punktem  tradycyjnie będzie  scena. To na niej  odbywać się będą  występy taneczne, wokalne i teatralne przeplatane będą quizami, w których odwiedzający będą mogli zdobyć atrakcyjne nagrody. Poza konkursami  odwiedzający wybiorą Hit Lata, czyli ofertę, która najbardziej przypadnie do gustu tym, którzy zdecydują się przyjechać na targi w weekend. Równolegle wybrane będzie najlepsze hasło promujące Targi Lato. Wystawcy zaś powalczą o Kryształowe Słońce, które zostanie przekazane właścicielowi najbardziej profesjonalnego stoiska. Odrębna konkurencja przewidziana jest dla polskich regionów, spośród których zostanie wybrana najlepsza oferta ekspozycyjna.

Jak co roku dzieci znajdą dla siebie miejsce do ciekawego spędzenia czasu. Do specjalnej strefy dostarczono dmuchańce, na których będzie można się wyszaleć, a także  trampolinę, plac zabaw, suchy basen z piłkami. Nie zabraknie ulubionego przez dzieci  malowania buziek.

Warto dodać, że na Targach Lato w kuchni Food & Travel znany kucharz Marcin Budynek zabierze w podróż ze smakiem, prezentując potrawy z różnych zakątków świata. Miłośnicy polskich specjałów będą mogli skosztować regionalnych przysmaków i trunków oraz zrobić zakupy u lokalnych producentów na odbywających się w tym samym miejscu Targach Regionalia.

Patronat Honorowy nad Targami Lato 2014 sprawuje m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Jak dojechać

Na targi szybko i wygodnie będzie można dojechać pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworców Warszawa Śródmieście i Warszawa Wschodnia. Stacja docelowa - Warszawa Gocławek - znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska. Czas dojazdu pociągiem z centrum Warszawy do stacji docelowej to tylko 20 minut.

Na targi można również dostać się autobusem miejskim. Z centrum Warszawy liniami: 143, 514, 520, z Ronda Wiatraczna liniami: 115, 145, 173, 183, 315 oraz z Dworca Warszawa Wschodnia PKP: 115 i 315. Przystanek docelowy to Okularowa.

 

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migowym online - kliknij aby skorzystać »