Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > Uwaga! Od niedzieli zmiany w kursowaniu SKM

« powrót

Aktualności  /   22 kwietnia 2014
Autor  /  administrator

Uwaga! Od niedzieli zmiany w kursowaniu SKM

Od niedzieli - 27 kwietnia br. - wszedł w życie zmieniony rozkład jazdy pociągów SKM. To wynik kolejnego etapu prac modernizacyjnych oraz remontowych w obrębie Warszawskiego Węzła Kolejowego.

Uwaga! Od niedzieli zmiany w kursowaniu SKM

Do 14 czerwca br. utrzymana zostaje organizacja ruchu z zamknięciem jednego toru na dalekobieżnej linii średnicowej pomiędzy Warszawą Centralną a Warszawą Wschodnią. Ze względu na to, że prace przeniosą się na drugi tor – zmianie ulegnie rozkład jazdy linii S3. Pociągi SKM tej linii będą odjeżdżać ze stacji Warszawa Centralna, z peronu X. Ze względu na organizację ruchu pociągów dalekobieżnych nie było możliwości, aby wprost skopiować układ połączeń wprowadzony od 9 marca.

Korekta obejmuje również rozkład jazdy kilku pociągów linii S9 i S30, ze względu na modyfikację godzin kursowania części pociągów dalekobieżnych na zastępczej trasie przez stację Warszawa Gdańska.

W przypadku linii S1, od niedzieli (27 kwietnia) do 21 maja br., decyzją zarządcy infrastruktury kilka pociągów tej linii będzie kursować w skróconej relacji (bez obsługi odcinka Warszawa Zachodnia – Pruszków). Ze względu na modernizację stacji Warszawa Włochy, pociągi dalekobieżne jadące w kierunku Kutna muszą przejechać torem podmiejskim usytuowanym bezpośrednio przy peronie, co w znaczącym stopniu ogranicza przepustowość stacji. Intensyfikacja ruchu w godzinach popołudniowych powoduje, że nie wszystkie pociągi mogą się na tym torze zmieścić.

Uwaga. Od 22 maja br. największe utrudnienia czekają pasażerów z linii grodziskiej. Rozpocznie się bowiem kolejny etap prac modernizacyjnych, w trakcie którego przebudowywana będzie wschodnia głowica stacji Pruszków; na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków będzie prowadzona kompleksowa wymiana sieci trakcyjnej oraz konstrukcji, na których jest ona zawieszona. W związku z tym ruch pociągów na odcinku Pruszków – Warszawa Włochy będzie odbywał się po jednym torze. Rozkład jazdy pociągów jest już przygotowany, trwają natomiast ustalenia w zakresie organizacji rozwiązań zastępczych (komunikacji autobusowej oraz honorowania biletów). Okres największych utrudnień potrwa do końca czerwca.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji komunikacji w trakcie tej fazy prac zostaną przedstawione na początku maja.

W miesiącach letnich utrudnień powinni spodziewać się przede wszystkim pasażerowie linii S1. Najwięcej zmian związanych będzie z modernizacją linii Warszawa – Łódź, której front prac będzie skoncentrowany bliżej Warszawy (przebudowa stacji Pruszków i Grodzisk Mazowiecki, modernizacja poszczególnych odcinków torów).

Od 1 do 14 lipca br. utrzymane będą ograniczenia na linii podmiejskiej pomiędzy Pruszkowem a stacją Warszawa Włochy – utrudnienia będą mniejsze niż w okresie do 30 czerwca, gdyż będzie możliwe wykorzystanie zamkniętego toru do uruchamiania połączeń SKM do/z Piastowa.

Od połowy czerwca do końca wakacji realizowany będzie również remont jednego toru na linii otwockiej na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica. W czasie tego remontu przewidzianych będzie kilka faz z odmienną organizacją ruchu pociągów. Kulminacja prac i spowodowanych przez nie utrudnień w realizacji przewozów przewidziana jest w okresie od 15 lipca do 31 sierpnia br., bezpośrednio po zakończeniu prac na odcinku Pruszków – Warszawa Włochy.

By złagodzić uciążliwości przygotowane będą stosowne rozwiązania zastępcze.

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migowym online - kliknij aby skorzystać »