Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > Uwaga! Od niedzieli (14 grudnia) obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów!

« powrót

Aktualności  /   4 grudnia 2014
Autor  /  administrator

Uwaga! Od niedzieli (14 grudnia) obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów!

W niedzielę, 14 grudnia 2014 roku, zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. Najwięcej zmian pojawi się na liniach S3 i S9.

Uwaga! Od niedzieli (14 grudnia) obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów!

Odcinek Legionowo – Wieliszew w dni powszednie będzie obsługiwany przez pociągi linii S9. Dla linii S1 i S2 zmienią się nieznacznie godziny odjazdów pociągów ze stacji, oraz w godzinach szczytu komunikacyjnego zostaną uruchomione dodatkowe kursy. Rozkład jazdy dla linii S1 będzie obowiązywał do 31 stycznia 2015 roku, a dla linii S2, S3 i S9 do 14 marca 2015 roku.

SKM S1

Rozkład jazdy linii S1, z powodu prac modernizacyjnych na odcinku Warszawa – Pruszków – Grodzisk Mazowiecki, będzie ulegał zmianom przez kilka najbliższych miesięcy. Wraz ze zmianami organizacji ruchu kolejowego, będzie zmieniała się liczba pociągów SKM i ich koordynacja z połączeniami Kolei Mazowieckich. W najbliższym okresie (do 31 stycznia 2015 roku) liczba połączeń SKM nie zostanie zmniejszona, a na linii otwockiej układ połączeń będzie zbliżony do obecnego.

Na odcinku pruszkowskim, w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego zostaną uruchomione dodatkowe połączenia. Z Pruszkowa do Warszawy Wschodniej dodatkowe pociągi wyjadą o godzinach 7:06 i 8:10. Dodatkowe kursy będą realizowane także na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków (wyjazd z Warszawy Wschodniej o godzinie 16:37) oraz Warszawa Zachodnia – Pruszków (wyjazd z Warszawy Zachodniej o godzinie 18:17).

Dla pociągów SKM linii S1 rozkład jazdy będzie obowiązywał do 31 stycznia 2015 roku. Od 1 lutego 2015 roku, wraz z rozpoczęciem przebudowy mostu na Utracie w pobliżu stacji kolejowej w Pruszkowie rozkład jazdy zostanie zmieniony, a liczba pociągów SKM i KM ograniczona.

SKM S2

Układ połączeń dla linii S2 opracowano bez większych zmian w stosunku do rozkładu obowiązującego obecnie. Pociągi będą kursować w takcie co 30 minut (praktycznie bez odstępstw). Na odcinku  Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina kursy linii S2 będą skoordynowane, podobnie jak w obecnym rozkładzie jazdy, z pociągami linii S3 i KML.

Odstępy pomiędzy odjazdami pociągów SKM i KM z Warszawy w kierunku Sulejówka Miłosnej nie zmienią się. Wynika to z braku systemowych zmian w układzie połączeń dalekobieżnych pomiędzy Warszawą a Lublinem i Terespolem oraz brakiem modyfikacji rozkładu jazdy KM na linii siedleckiej.

SKM S3 i S9

Od 14 grudnia 2014 roku, zgodnie z preferencjami mieszkańców gminy Wieliszew, odcinek Legionowo – Wieliszew w dni powszednie będzie obsługiwany również przez pociągi SKM linii S9. W weekendy i święta na tym odcinku będą kursowały pociągi linii S3. Wieliszew będzie dodatkowo obsługiwany dwoma parami połączeń, które zapewnią bezpośredni dojazd do Warszawy przed godziną 8:00 i powrót po godzinie 16:00.

Dla pociągów SKM linii S3 w dni powszednie będzie obowiązywała trasa podstawowa Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina. Jednak zarówno pociągi linii S3, jak i S9, w godzinach szczytu komunikacyjnego będą obsługiwały stację Legionowo Piaski. Wyjątkiem będzie pociąg wyjeżdżający z Legionowa do Warszawy o godzinie 7:36. Późniejszy, w stosunku do obecnego rozkładu odjazd tego pociągu z Legionowa, jest związany ze zmianami godzin kursowania pociągów KM z Ciechanowa i Działdowa.

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S9 będzie, w miarę możliwości, skoordynowany z rozkładami jazdy pociągów Kolei Mazowieckich obsługujących Nasielsk, Ciechanów i Działdowo. Zostanie także uruchomione nowe połączenie na odcinku Legionowo Piaski – Warszawa Gdańska. Pociąg będzie wyjeżdżał z Legionowa Piasków o godzinie 6:29, a na stację Warszawa Gdańska dotrze o godzinie 6:55.

Nowy rozkład jazdy SKM na linii S3, będzie różnił się od obecnego późniejszymi o kilka minut godzinami odjazdów pociągów w kierunku Warszawy, spowodowanymi koniecznością dopasowania odjazdów pociągów SKM do godzin kursowania pociągów „Pendolino” z Gdańska do Warszawy. Prawie wszystkie pociągi S3 kursujące w kierunku Lotniska Chopina będą jednak miały krótszy postój na stacji Warszawa Centralna.

Rozkłady jazdy dla pociągów SKM linii S3 i S9 będą obowiązywały do 14 marca 2015 roku.

 

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, w 2015 roku rozkład jazdy na poszczególnych liniach SKM będzie ulegał modyfikacjom ze względu na planowane prace torowe w Warszawskim Węźle Kolejowym, prowadzone przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe.

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migowym online - kliknij aby skorzystać »