Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > SKM wspiera edukację młodych kolejarzy

« powrót

Aktualności  /   28 listopada 2017
Autor  /  administrator

SKM wspiera edukację młodych kolejarzy

Książki zawierające vademecum wiedzy o budowie, zasadach utrzymania i obsłudze tzw. „ezetów”, czyli elektrycznych zespołów trakcyjnych użytkowanych w Polsce, przedstawiciele Szybkiej Kolei Miejskiej przekazali do biblioteki dawnej „Kolejówki”, czyli Zespołu Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego w Warszawie.

SKM wspiera edukację młodych kolejarzy

– Wspieramy edukację młodego pokolenia kolejarzy i zapewniamy im dostęp do fachowej wiedzy. Mamy nadzieję, że lektura tej publikacji pozwoli pozyskać specjalistyczną wiedzę, i zyskać cenne umiejętności, przydatne w późniejszej codziennej pracy – mówi Krystyna Pękała, Prezes Zarządu SKM.

Autorem opracowania jest Michał Przybyszewski, który na co dzień, od wielu lat zajmuje się utrzymaniem pojazdów szynowych w warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej. Bogato ilustrowana książka skierowana jest m.in. właśnie do uczniów szkół średnich o profilu kolejowym. W zwięzły i przystępny sposób opisane są w niej: część mechaniczna taboru, wytwarzanie sprężonego powietrza i hamulce, obwód główny, obwody pomocnicze, a także różnego rodzaju wyposażenie dodatkowe. Znajdują się tam również podstawowe wiadomości z zakresu utrzymania pojazdów trakcyjnych.

– To pierwszy taki gest od wielu lat, kiedy spółka kolejowa przekazuje naszej szkole materiały edukacyjne dla młodzieży. Bardzo doceniamy fakt, że przyszły pracodawca współpracuje z nami merytorycznie, dając tym samym uczniom szansę obcowania z najnowszą wiedzą branżową – dodaje Zbigniew Chałas, Dyrektor Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego, d. „Kolejówka”.

Przekazanie książek

Na zdjęciu od lewej stoją: Michał Przybyszewski - autor książki i pracownik SKM, Krystyna Pękała - Prezes Zarządu SKM, Zbigniew Chałas - Dyrektor Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego, Agnieszka Borkowska-Gut - Wicedyrektor Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego, Maria Pilich - pracownik biblioteki Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego.

Przekazanie książek

 

Przekazanie książek

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migowym online - kliknij aby skorzystać »