Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > Festiwal „Przestrzeń wolności” i kapsuła czasu

« powrót

Aktualności  /   9 października 2018
Autor  /  administrator

Festiwal „Przestrzeń wolności” i kapsuła czasu

W najbliższą sobotę, 13 października w godzinach 12:00 - 20:00, serdecznie zapraszamy do udziału w całodniowym, plenerowym Festiwalu „Przestrzeń wolności”, przygotowanym z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Wydarzenie, którego organizatorem jest Miasto Stołeczne Warszawa, a w którym udział weźmie również Szybka Kolej Miejska, odbędzie się na Krakowskim Przedmieściu i pl. Zamkowym.

Festiwal „Przestrzeń wolności” i kapsuła czasu

Na warszawiaków będą czekały liczne atrakcje, nawiązujące zarówno do przeszłości, jak ukazujące perspektywy rozwoju stolicy. Przy pomniku Kopernika w strefie Starej Warszawy, w godz. 12:00-18:00, publiczność do zabawy zapraszać będzie grupa „Warszawiaki”, propagująca gwarę warszawską i wszystko, co łączy się z czasami przedwojennymi - m.in. Kabaret Wiecha i Kapelę Czerniakowską.

Na scenie przy hotelu Europejskim, w przestrzeni nazwanej Salonem Warszawy, w godz. 12:00-18:00, rozciągającej się od kościoła Wizytek do ul. Karowej, będą koncerty i potańcówki przy dźwiękach Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej oraz Voice Bandu z Eweliną Flintą. Wyjątkowo ciekawie zapowiada się program „Pióra, rewie i kabaret”, w którym przypomniane zostaną słynne przeboje warszawskich kabaretów. W Domu Spotkań z Historią w Starym Kinie będzie można obejrzeć pięć warszawskich prezentacji (ok. 35 min. każda) ilustrowanych bogatym materiałem filmowym. W przerwach będzie pokazywany film „Warszawa 1935”.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych – malowanek, zgadywanek, warsztatów ekologicznych i plastycznych.

Oprócz podróży w czasie - poprzez ostatnie stulecie historii Warszawy - zaprezentowane zostaną również perspektywy rozwoju stolicy. Liczne wystawy, warsztaty i prezentacje (pod Biblioteką Rolniczą) współorganizowane ze spółkami miejskimi, pokażą zmiany jakie w ostatnich latach zaszły w stolicy.

Kulminacyjnym punktem programu o godz. 15:00 będzie zakopanie kapsuły czasu u zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Karowej oraz koncert trzech tenorów, którzy zaśpiewają na balkonie hotelu Bristol najsławniejsze piosenki Jana Kiepury.

Na całym Krakowskim Przedmieściu spotkać będzie można orkiestry dęte, teatry uliczne, zabytkowe samochody i autobusy. Nad wydarzeniem czuwać będą również: marszałek Piłsudski, Ignacy Jan Paderewski oraz William Lindley.

Festiwal zakończy się o godz. 18:00 koncertem na pl. Zamkowym z udziałem gwiazd polskiej estrady oraz wspólnym śpiewaniem widzów. Wystąpi wiele gwiazd polskiej estrady i telewizji: Monika Dryl, Danuta Błażejczyk, Kasia Popowska, Siostry Melosik, Agnieszka Twardowska, Małgosia Ostrowska, Ewelina Lisowska, Natalia Sikora, Andrzej Krzywy, Filip Lato, Łukasz Zagrobelny, Grzegorz Wilk, Piotr Salata oraz chór Sound and Grace. Artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Tomasza Szymusia. W repertuarze koncertu znajdą się m.in. takie przeboje, jak: Sen o Warszawie, Upływa szybko życie, Zanim zrozumiesz, Warszawa da się lubić, Rozkwitały pąki białych róż, Małgośka, Stacja Warszawa, Kocham Cię jak Irlandię, Piosenka o mojej Warszawie, Przeżyj to sam, Chcemy być sobą i wiele innych. Koncert poprowadzi Barbara Kurdej – Szatan.

Szczegółowy program Festiwalu jest dostępny w tym miejscu.

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migowym online - kliknij aby skorzystać »