Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > Bezpieczny przejazd – przez cały rok

« powrót

Aktualności  /   25 stycznia 2019
Autor  /  administrator

Bezpieczny przejazd – przez cały rok

Ponad tysiąc prelekcji edukacyjnych skierowanych do dzieci, kilkaset akcji prewencyjnych dla dorosłych, dziesiątki tysięcy broszur i ulotek rozdystrybuowanych wśród społeczeństwa, tysiące instruktorów szkół nauki jazdy z materiałami dydaktycznymi na temat bezpieczeństwa na przejazdach oraz wdrożenie ogólnopolskiego projektu #ŻółtaNaklejkaPLK – to bilans działań prowadzonych w 2018 r. przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”.

Bezpieczny przejazd – przez cały rok

Początek nowego roku to czas podsumowań, refleksji i analizy działań, jakie zostały zrealizowane w ubiegłym roku. Ostatnie 12 miesięcy obfitowały w wiele istotnych projektów w zakresie bezpieczeństwa na terenach kolejowych. To także doskonały moment, by przygotować się na nadchodzące miesiące, które niosą nowe wyzwania i cele.

Odbiorcami kampanii są zarówno dzieci w wieku od 4 do 13 roku życia, młodzież w wieku od 14 do 18 roku życia, jak i dorośli. Ostatnia grupa adresatów jest szczególna i to właśnie jej dedykowano najwięcej zróżnicowanych działań edukacyjnych i prewencyjnych. Byli to głównie obecni i przyszli kierowcy, instruktorzy i podmioty odpowiedzialne za przygotowanie uczestników ruchu drogowego oraz zawodowi kierowcy. Niestety, za 99% wypadków i kolizji na przejazdach kolejowo-drogowych odpowiedzialni są kierowcy. Zapominają o podstawowych zasadach ruchu drogowego lub nie zwracają uwagi na znaki, czy wręcz je ignorują. Najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń, które miały miejsce w 2018 roku było łamanie przepisów, próby pokonywania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem, lekceważenie sygnalizacji ostrzegawczej oraz znaku STOP, a także ryzykowne omijanie zamkniętych rogatek czy nawet przejeżdżanie pod zamykającymi się szlabanami. Potrzebna jest zmiana mentalności samych kierujących oraz zrozumienie, że skrzyżowanie drogi publicznej z kolejową wymaga od nas samych wyjątkowej uwagi i ostrożności.

W 2018 r. na potrzeby kampanii „Bezpieczny przejazd” opracowano, opublikowano i rozdystrybuowano ponad 200 tys. materiałów edukacyjnych i informacyjnych w wersji drukowanej i elektronicznej. Powstały m.in. ulotki i broszury, filmy z przejazdów, animacje edukacyjne, infografiki, prezentacje oraz materiał promocyjny w programie śniadaniowym. Zrealizowano briefingi prasowe na terenie całej Polski z udziałem mediów ogólnopolskich i lokalnych oraz opracowano i rozpowszechniono kilkadziesiąt informacji prasowych na temat najważniejszych etapów i projektów kampanii „Bezpieczny przejazd”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej kampanii Bezpieczny przejazd - "Szlaban na ryzyko!".

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migowym online - kliknij aby skorzystać »