Szybka Kolej Miejska w Warszawie

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > Wystartowała IV edycja kampanii BohaterON

« powrót

Aktualności  /   1 sierpnia 2019
Autor  /  administrator

Wystartowała IV edycja kampanii BohaterON

30 lipca br. została zainaugurowana IV edycja akcji BohaterON – włącz historię! Tak, jak w poprzednich latach, sercem kampanii będzie akcja wysyłania kartek do uczestników walk o stolicę. Łącznie, w ciągu trzech edycji Powstańcy otrzymali już ponad pół miliona pocztówek, listów i laurek. Szybka Kolej Miejska podobnie jak w ubiegłym roku, również i teraz wspiera całą akcję.

Wystartowała IV edycja kampanii BohaterON

Kartki można wysyłać na adres organizatorów kampanii BohaterON: Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria, ul. Ołtaszyńska 7, 53-010 Wrocław, od 1 sierpnia do 2 października. Kartki można też wysyłać bezpłatnie online!

Ważne! W tym roku nie są drukowane i udostępniane dedykowane pocztówki – nie znajdziecie ich w sieciach dystrybucji partnerów akcji. Zaoszczędzone na produkcji i rozpowszechnianiu kartek środki zostaną przeznaczone na realizację działań pomocowych skierowanych do Powstańców Warszawskich. Ponadto, założeniem tej edycji – towarzyszącej 75. rocznicy wybuchu Powstania – jest to by korespondencja była wyjątkowa i jeszcze bardziej angażująca – własnoręcznie wykonane laurki, listy i widokówki z całej Polski z pewnością sprawią naszym Bohaterom jeszcze więcej radości.

Nauczyciele zapraszani są do zgłoszenia swojej placówki do projektu BohaterON w Twojej Szkole, przeprowadzenia lekcji o historii Polski XX wieku i akcji pisania kartek do Powstańców. Ponadto, w październiku przeprowadzone zostanie specjalne seminarium, o którym więcej można się dowiedzieć w tym miejscu. W ramach kampanii realizowana jest również aktywność dla szkół szpitalnych oraz przyszpitalnych, w których uczniowie na specjalnie przeznaczonych do tego warsztatach wykonują własnoręcznie kartki.

W tym roku zapoczątkowana zostanie również nową tradycja. Nagrodzone zostaną instytucje oraz jednostki, które aktywnie promują wiedzę o historii Polski XX wieku. Podczas październikowej gali w Warszawie rozdane zostaną nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich w sześciu kategoriach. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły znajdują się tutaj. Kandydata do Nagrody może zgłosić każdy – zgłoszenia przyjmowane są od 1 do 30 sierpnia.

 
 
 

Masz pytania? Zwróć się do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (24/7)

(22) 19 115

Koszt połączenia z numerem specjalnym (22) 19 115 jest zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej

Tłumacz migowy Kontakt z tłumaczem migowym online - kliknij aby skorzystać »