Szybka Kolej Miejska w Warszawie - O nas

W trosce o osoby mające trudności w obsłudze strony przygotowaliśmy kilka ułatwień.
W każdej chwili możesz wywołać okno z opcjami za pomocą skrótów.

  • Internet Explorer, Chrome oraz Safari - kombinacja klawiszy Alt + litera c.
  • Firefox - kombinacja klawiszy Alt + Shift + litera c

Możesz również powiększać lub pominiejszać stronę, jeśli czcionka jest dla ciebie zbyt mała.

  • Aby powiększyć widok strony oraz litery skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku + .
  • Aby zmniejszyć widok strony skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz znaku - .
  • Aby przywrócić stronę do oryginalnych rozmiarów skorzystaj z kombinacji klawiszy Ctrl oraz cyfry 0.

Możesz również zmienić kontrast strony. Skorzystaj z przycisków poniżej.Możesz przełączyć się na tekstową wersję strony.

You are here > Home > Wirtualne muzeum > O nas

« back

O nas

Muzeum Komunikacji jest od wielu lat marzeniem stołecznych miłośników transportu zbiorowego. Szybka Kolej Miejska i Miejskie Zakłady Autobusowe postanowiły zrobić pierwszy krok do urzeczywistnienia tych dążeń.

Oddajemy do dyspozycji Państwa wirtualne muzeum komunikacji. Komunikacji szeroko rozumianej obejmującej transport miejski, międzymiastowy, kolejowy czy lotniczy. Chcemy, aby wirtualne muzeum komunikacji stało się miejscem, gdzie grupujemy wszystkie zabytki i pamiątki, które znajdują się w zbiorach firm i instytucji, ale też w rękach prywatnych. Zdajemy sobie sprawę, że nasze zbiory są na razie niewielkie, ale liczymy na możliwość uwiecznienia i upublicznienia kolejnych eksponatów. W naszych planach jest też umożliwienie wirtualnego zwiedzania zabytkowych pojazdów. Liczymy w tej sprawie także na Państwa współpracę. Jako muzeum warszawskie przedstawiamy zabytki związane przede wszystkim z Warszawą, ale jesteśmy otwarci na eksponaty z całego kraju.

Na wszelkie zgłoszenia, posiadanych przez Państwa pamiątek komunikacyjnych czekamy pod adresem mailowym: adam.stawicki@mza.waw.pl