08.03.2021 | Marcowe zmiany kolejowego rozkładu jazdy

W niedzielę, 14 marca zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu wszystkich przewoźników, w tym również Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Niektóre pociągi będą kursowały w innych niż obecnie godzinach, a część zostanie skierowana na zmienione lub skrócone trasy. Następne zmiany zaczną obowiązywać 26 marca.

 

Zarządca infrastruktury, spółka PKP Polskie Linie Kolejowe kontynuuje przebudowę stacji Warszawa Zachodnia. Z tego powodu zostaną wprowadzone kolejne zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

W pierwszym okresie – od 14 do 25 marca, wcześnie rano i późnym wieczorem (w godz. 22:00 – 5:00) – pociągi SKM linii S1 i S2, jadące w kierunku Otwocka i Sulejówka Miłosny będą kursowały przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Dodatkowo dla części pociągów SKM S1 zostanie wprowadzona trasa skrócona z Otwocka przez Warszawę Śródmieście do Warszawy Zachodniej. Oznacza to, że nie będą kursowały w obu kierunkach pomiędzy Warszawą Zachodnią a Pruszkowem.

Pociągi SKM linii S3 od 14 marca –  będą kursowały na skróconej trasie Radzymin / Wieliszew / Legionowo – Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia peron 8. Obsługę odcinka pomiędzy Warszawą Zachodnią a Lotniskiem Chopina zapewnią pociągi SKM S2 i Kolei Mazowieckich. Od 26 marca wybrane pociągi SKM S3 będą zaczynać i kończyć bieg na przystankach Warszawa Wola i Warszawa Powązki lub stacji Warszawa Gdańska.

Dla pociągów SKM linii S9 zmiany zostaną wprowadzone 26 marca i – podobnie, jak w przypadku linii S3 – będą polegały na skróceniu części relacji. Większość pociągów będzie standardowo zaczynała i kończyła kursy na stacji Warszawa Zachodnia peron 8, a pozostałe na przystankach Warszawa Wola i Warszawa Powązki lub stacji Warszawa Gdańska.

Zmieni się także rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Wybrane pociągi będą rozpoczynały i kończyły kursy na stacji Warszawa Główna lub Warszawa Centralna.

Rozkład jazdy SKM linii S1 ważny od 14 do 25 marca br. jest dostępny w tym miejscu.

Rozkład jazdy SKM linii S2 ważny od 14 marca do 12 czerwca br. jest dostępny w tym miejscu.

Rozkład jazdy SKM linii S3 ważny od 15 do 25 marca br. w dni powszednie jest dostępny w tym miejscu.

Rozkład jazdy SKM linii S3 ważny od 14 do 21 marca br. w dni wolne jest dostępny w tym miejscu.

Rozkład jazdy SKM linii S9 ważny od 15 do 25 marca br. w dni powszednie jest dostępny w tym miejscu.


HONOROWANIE BILETÓW

 

Bilety ZTM (wszystkie rodzaje, z uwzględnieniem stref biletowych) oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów (z zachowaniem zasad obowiązujących w pociągach przyspieszonych w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD”) będą honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich w obu kierunkach na odcinkach:

  • Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia,
  • Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8 (przez Warszawę Gdańską),
  • linii lotniskowych RL, na odcinku Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina przez Warszawę Centralną / Warszawę Śródmieście,
  • Warszawa Wschodnia – Pruszków,
  • Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna.

Pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, powinni je „skasować” przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu, w formacie 24-godzinnym, czyli np. 14.03.2021 godz. 06:55. Osoby posiadające bilety zakodowane na kartach muszą je wcześniej aktywować w pojeździe WTP lub bramce metra.  

Bilety Kolei Mazowieckich (wszystkie rodzaje do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane w obu kierunkach w pociągach SKM:

  • linii S1 na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków,
  • linii S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina,
  • linii S3 i S9 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8.
mapa ikonka inne aktualności
10.06.2021 | Wakacyjna zmiana rozkładu jazdy pociągów
10.06.2021 | Wakacyjna zmiana rozkładu jazdy pociągów

Czytaj więcej czytaj więcej

02.06.2021 | Pierwszy z 21 nowych pociągów w barwach Szybkiej Kolei Miejskiej
02.06.2021 | Pierwszy z 21 nowych pociągów w barwach Szybkiej Kolei Miejskiej

Przedstawiciele Szybkiej Kolei Miejskiej odebrali malaturę pierwszego z puli 21 pociągów produkowanych przez NEWAG. Produkcja przebiega zgodnie z h...

Czytaj więcej czytaj więcej

01.06.2021 | Warszawski Transport Publiczny w przedłużony weekend
01.06.2021 | Warszawski Transport Publiczny w przedłużony weekend

Podczas czerwcowego długiego weekendu nastąpią zmiany w kursowaniu niektórych linii Warszawskiego Transportu Publicznego, w tym również pociągów SKM.

Czytaj więcej czytaj więcej

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux