08.03.2021 | Marcowe zmiany kolejowego rozkładu jazdy

W niedzielę, 14 marca zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu wszystkich przewoźników, w tym również Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Niektóre pociągi będą kursowały w innych niż obecnie godzinach, a część zostanie skierowana na zmienione lub skrócone trasy. Następne zmiany zaczną obowiązywać 26 marca.

 

Zarządca infrastruktury, spółka PKP Polskie Linie Kolejowe kontynuuje przebudowę stacji Warszawa Zachodnia. Z tego powodu zostaną wprowadzone kolejne zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

W pierwszym okresie – od 14 do 25 marca, wcześnie rano i późnym wieczorem (w godz. 22:00 – 5:00) – pociągi SKM linii S1 i S2, jadące w kierunku Otwocka i Sulejówka Miłosny będą kursowały przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Dodatkowo dla części pociągów SKM S1 zostanie wprowadzona trasa skrócona z Otwocka przez Warszawę Śródmieście do Warszawy Zachodniej. Oznacza to, że nie będą kursowały w obu kierunkach pomiędzy Warszawą Zachodnią a Pruszkowem.

Pociągi SKM linii S3 od 14 marca –  będą kursowały na skróconej trasie Radzymin / Wieliszew / Legionowo – Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia peron 8. Obsługę odcinka pomiędzy Warszawą Zachodnią a Lotniskiem Chopina zapewnią pociągi SKM S2 i Kolei Mazowieckich. Od 26 marca wybrane pociągi SKM S3 będą zaczynać i kończyć bieg na przystankach Warszawa Wola i Warszawa Powązki lub stacji Warszawa Gdańska.

Dla pociągów SKM linii S9 zmiany zostaną wprowadzone 26 marca i – podobnie, jak w przypadku linii S3 – będą polegały na skróceniu części relacji. Większość pociągów będzie standardowo zaczynała i kończyła kursy na stacji Warszawa Zachodnia peron 8, a pozostałe na przystankach Warszawa Wola i Warszawa Powązki lub stacji Warszawa Gdańska.

Zmieni się także rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Wybrane pociągi będą rozpoczynały i kończyły kursy na stacji Warszawa Główna lub Warszawa Centralna.

Rozkład jazdy SKM linii S1 ważny od 14 do 25 marca br. jest dostępny w tym miejscu.

Rozkład jazdy SKM linii S2 ważny od 14 marca do 12 czerwca br. jest dostępny w tym miejscu.

Rozkład jazdy SKM linii S3 ważny od 15 do 25 marca br. w dni powszednie jest dostępny w tym miejscu.

Rozkład jazdy SKM linii S3 ważny od 14 do 21 marca br. w dni wolne jest dostępny w tym miejscu.

Rozkład jazdy SKM linii S9 ważny od 15 do 25 marca br. w dni powszednie jest dostępny w tym miejscu.


HONOROWANIE BILETÓW

 

Bilety ZTM (wszystkie rodzaje, z uwzględnieniem stref biletowych) oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów (z zachowaniem zasad obowiązujących w pociągach przyspieszonych w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD”) będą honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich w obu kierunkach na odcinkach:

  • Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia,
  • Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8 (przez Warszawę Gdańską),
  • linii lotniskowych RL, na odcinku Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina przez Warszawę Centralną / Warszawę Śródmieście,
  • Warszawa Wschodnia – Pruszków,
  • Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna.

Pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, powinni je „skasować” przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu, w formacie 24-godzinnym, czyli np. 14.03.2021 godz. 06:55. Osoby posiadające bilety zakodowane na kartach muszą je wcześniej aktywować w pojeździe WTP lub bramce metra.  

Bilety Kolei Mazowieckich (wszystkie rodzaje do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane w obu kierunkach w pociągach SKM:

  • linii S1 na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków,
  • linii S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina,
  • linii S3 i S9 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8.
mapa ikonka other news
13.05.2021 | Prezes SKM nowym członkiem Rady Programowej CEEK
13.05.2021 | Prezes SKM nowym członkiem Rady Programowej CEEK

13 maja br. Alan Beroud, prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej dołączył do Rady Programowej Centrum Efektywności Energetycznej Kolei, która skład...

Read more czytaj więcej

15.04.2021 | Eko jazda SKM w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020”
15.04.2021 | Eko jazda SKM w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020”

Eko jazda w Szybkiej Kolei Miejskiej znalazła się w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020” jako dobra praktyka związana z ochron...

Read more czytaj więcej

29.03.2021 | Komunikacja miejska w czasie świąt wielkanocnych
29.03.2021 | Komunikacja miejska w czasie świąt wielkanocnych

W okresie świąt wielkanocnych będą wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego. Pociągi SKM pojadą według świątecznego...

Read more czytaj więcej

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux