09.06.2020 | Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Kolejowej

Stowarzyszenie Edukacja dla Rozwoju Kolei i Stacja Muzeum d. Muzeum Kolejnictwa serdecznie zapraszają uczniów szkół i klas z kierunkami branży kolejowej do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Kolejowej pn. „Szlakiem Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej w 175-lecie jej otwarcia” stworzonym dla pasjonatów kolei i uczniów ze szkół kształcących uczniów na kierunkach związanych z branżą kolejową.

Konkurs jest dla uczniów doskonałą okazją do przygotowania się do egzaminów zawodowych z przedmiotów związanych  transportem kolejowym. Konkurs został ogłoszony w roku jubileuszowym 175-lecia otwarcia Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, dlatego jego tematyka obejmuje również zagadnienia związane z historią Wiedenki. Nabór zgłoszeń przebiega za pośrednictwem strony internetowej Stowarzyszenia Edukacja dla Rozwoju Kolei www.kolejnaciebie.pl/konkurs.

Zapisy obowiązują do 12 czerwca 2020 r.

Konkurs w podzielony jest na dwa etapy:

  • w pierwszym etapie rywalizacja przebiega w formie zdalnej – uczniowie zgłaszają się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie Stowarzyszenia kolejnaciebie.pl/konkurs. Następnie otrzymają dostęp do swojego konta, na którym znajdą materiały do nauki. We wtorek, 16 czerwca br. zdalnie napiszą test. Szkoła otrzyma informację o zgłoszeniach swoich uczniów i ich wynikach. Każda szkoła zgłasza do etapu finałowego dwóch reprezentantów (zapraszamy z opiekunem).
  • etap finałowy odbędzie się 29 września br. w Stacji Muzeum i będzie składał się z dwóch części: pierwsza, półfinał to test wiedzy 20 pytań (forma mobilna internetowa); finał jest przeprowadzany w formie ustnej, gdzie uczestnicy odpowiadają na pytania wylosowane z 50 pytań.

Komisja Konkursowa zastrzega sobie możliwość zmian w części finałowej.

Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, a na zwycięzców czekają wartościowe nagrody. Wyjątkowymi certyfikatami zostaną uhonorowane szkoły oraz nauczyciele, którzy wsparli uczniów i doprowadzili ich do Konkursu.

Szczegóły dotyczące zasad Konkursu są dostępne na stronie internetowej Stowarzyszenia Edukacja dla Rozwoju Kolei www.kolejnaciebie.pl/.

mapa ikonka other news
10.08.2020 | Ruszyła V edycja kampanii BohaterON
10.08.2020 | Ruszyła V edycja kampanii BohaterON

Ruszyła V edycja ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię. W tym roku wysyłając kartkę, każdy może nie tylko okazać pamięć Powstańcom War...

Read more czytaj więcej

06.08.2020 | #CzekamyNaWas tam, gdzie dojedziesz koleją!
06.08.2020 | #CzekamyNaWas tam, gdzie dojedziesz koleją!

O tym, że Polska jest pełna interesujących miejsc, oferujących nie tylko wypoczynek, ale i wiele atrakcji turystycznych, nie trzeba nikogo przekony...

Read more czytaj więcej

20.07.2020 | Kolej czy samochód? Przyzwyczajenia w konfrontacji z faktami
20.07.2020 | Kolej czy samochód? Przyzwyczajenia w konfrontacji z faktami

Przed podróżą warto zastanowić się, jaki środek lokomocji wybrać, by szybko, tanio i bezpiecznie dotrzeć do celu. Dokonaliśmy analizy tego, co bard...

Read more czytaj więcej

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux