09.06.2020 | Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Kolejowej

Stowarzyszenie Edukacja dla Rozwoju Kolei i Stacja Muzeum d. Muzeum Kolejnictwa serdecznie zapraszają uczniów szkół i klas z kierunkami branży kolejowej do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Kolejowej pn. „Szlakiem Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej w 175-lecie jej otwarcia” stworzonym dla pasjonatów kolei i uczniów ze szkół kształcących uczniów na kierunkach związanych z branżą kolejową.

Konkurs jest dla uczniów doskonałą okazją do przygotowania się do egzaminów zawodowych z przedmiotów związanych  transportem kolejowym. Konkurs został ogłoszony w roku jubileuszowym 175-lecia otwarcia Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, dlatego jego tematyka obejmuje również zagadnienia związane z historią Wiedenki. Nabór zgłoszeń przebiega za pośrednictwem strony internetowej Stowarzyszenia Edukacja dla Rozwoju Kolei www.kolejnaciebie.pl/konkurs.

Zapisy obowiązują do 12 czerwca 2020 r.

Konkurs w podzielony jest na dwa etapy:

  • w pierwszym etapie rywalizacja przebiega w formie zdalnej – uczniowie zgłaszają się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie Stowarzyszenia kolejnaciebie.pl/konkurs. Następnie otrzymają dostęp do swojego konta, na którym znajdą materiały do nauki. We wtorek, 16 czerwca br. zdalnie napiszą test. Szkoła otrzyma informację o zgłoszeniach swoich uczniów i ich wynikach. Każda szkoła zgłasza do etapu finałowego dwóch reprezentantów (zapraszamy z opiekunem).
  • etap finałowy odbędzie się 29 września br. w Stacji Muzeum i będzie składał się z dwóch części: pierwsza, półfinał to test wiedzy 20 pytań (forma mobilna internetowa); finał jest przeprowadzany w formie ustnej, gdzie uczestnicy odpowiadają na pytania wylosowane z 50 pytań.

Komisja Konkursowa zastrzega sobie możliwość zmian w części finałowej.

Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, a na zwycięzców czekają wartościowe nagrody. Wyjątkowymi certyfikatami zostaną uhonorowane szkoły oraz nauczyciele, którzy wsparli uczniów i doprowadzili ich do Konkursu.

Szczegóły dotyczące zasad Konkursu są dostępne na stronie internetowej Stowarzyszenia Edukacja dla Rozwoju Kolei www.kolejnaciebie.pl/.

mapa ikonka other news
13.05.2021 | Prezes SKM nowym członkiem Rady Programowej CEEK
13.05.2021 | Prezes SKM nowym członkiem Rady Programowej CEEK

13 maja br. Alan Beroud, prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej dołączył do Rady Programowej Centrum Efektywności Energetycznej Kolei, która skład...

Read more czytaj więcej

15.04.2021 | Eko jazda SKM w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020”
15.04.2021 | Eko jazda SKM w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020”

Eko jazda w Szybkiej Kolei Miejskiej znalazła się w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020” jako dobra praktyka związana z ochron...

Read more czytaj więcej

29.03.2021 | Komunikacja miejska w czasie świąt wielkanocnych
29.03.2021 | Komunikacja miejska w czasie świąt wielkanocnych

W okresie świąt wielkanocnych będą wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego. Pociągi SKM pojadą według świątecznego...

Read more czytaj więcej

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux