O nas

Muzeum Komunikacji jest od wielu lat marzeniem stołecznych miłośników transportu zbiorowego. Szybka Kolej Miejska i Miejskie Zakłady Autobusowe postanowiły zrobić pierwszy krok do urzeczywistnienia tych dążeń.

Oddajemy do dyspozycji Państwa wirtualne muzeum komunikacji. Komunikacji szeroko rozumianej obejmującej transport miejski, międzymiastowy, kolejowy czy lotniczy. Chcemy, aby wirtualne muzeum komunikacji stało się miejscem, gdzie grupujemy wszystkie zabytki i pamiątki, które znajdują się w zbiorach firm i instytucji, ale też w rękach prywatnych. Zdajemy sobie sprawę, że nasze zbiory są na razie niewielkie, ale liczymy na możliwość uwiecznienia i upublicznienia kolejnych eksponatów. W naszych planach jest też umożliwienie wirtualnego zwiedzania zabytkowych pojazdów. Liczymy w tej sprawie także na Państwa współpracę.

Jako muzeum warszawskie przedstawiamy zabytki związane przede wszystkim z Warszawą, ale jesteśmy otwarci na eksponaty z całego kraju.

Na wszelkie zgłoszenia, posiadanych przez Państwa pamiątek komunikacyjnych czekamy pod adresem mailowym: adam.stawicki@mza.waw.pl

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux