Strona internetowa bez barier 2015

„Strona internetowa bez barier” – taki tytuł otrzymała Szybka Kolej Miejska w VI edycji ogólnopolskiego konkursu, w kategorii strona niepubliczna do 100 podstron.

Uroczystość wręczenia certyfikatu miała miejsce 17 marca w gmachu Sejmu RP podczas konferencji „Cyfrowo wykluczeni”; organizatorem był Fundacja Widzialni oraz Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce i Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych. Patronat honorowy objął Marszałek Sejmu RP.

Jest to duże wyróżnienie, które stanowi zwieńczenie dwuletniej pracy naszej firmy nad jak najlepszym dostosowaniem strony dla osób, które z różnych przyczyn mają problemy z ich użytkowaniem.

Jak przypominają organizatorzy konferencji, postępująca w szybkim tempie digitalizacja życia stawia przed administracją publiczną konkretne wyzwania. Jako służąca obywatelom, musi być dla nich w maksymalnym stopniu przydatna, użyteczna i dostępna. Także w wymiarze dystrybucji informacji, obejmującej również Internet. Dostępność stron www oznacza więc budowę strony internetowej, która umożliwia wszystkim – osobom z niepełnosprawnością, osobom starszym, uboższym czy w jakikolwiek sposób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym – samodzielne, pełne i efektywne korzystanie z serwisu. Taką też stroną jest witryna SKM.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux