Strona SKM przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami w 2017 roku

Już po raz czwarty na zlecenie Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego eksperci Fundacji Widzialni przeprowadzili audyt dostępności stron internetowych pasażerskich przewoźników kolejowych dla osób z niepełnosprawnościami. Strona internetowa warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej w 2017 roku uzyskała jeden z dwóch najlepszych wyników, z oceną bardzo dobrą.

Strony były analizowane m.in. przy uwzględnieniu możliwości realizacji określonych czynności przez konsultantów z niepełnosprawnościami, w tym osoby niewidome, niedowidzące i głuche, a także pod kątem spełniania standardu WCAG 2.0, czyli wytycznych dotyczących dostępności treści internetowych. Jak ocenili przedstawiciele Fundacji, osoby z dysfunkcjami sensorycznymi i fizycznymi nie powinny mieć żadnego problemu z obsłużeniem serwisu i dotarciem do informacji znajdujących się na stronie www.skm.warszawa.pl.

– Podróżowanie jest znacznie łatwiejsze, jeżeli wszyscy pasażerowie są dobrze poinformowani. Dlatego też jest mi niezmiernie miło, że nasze starania i wysiłki w celu zapewnienia jak największego poziomu dostępności informacji dla osób z niepełnosprawnościami poprzez stronę internetową SKM zostały docenione. To wyróżnienie motywuje do dalszych, nieustających działań na rzecz wszystkich, którzy korzystają z naszych usług – mówi Krystyna Pękała, Prezes Zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej.

Szczegółowy raport, w tym również w wersji dostępnej dla osób z niepełnosprawnościami, można pobrać ze strony internetowej UTK.

Ranking dostępności serwisów internetowych podmiotów kolejowych 2017

 

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux