Arriva

Atrakcje województwa kujawsko-pomorskiego, do których dojedziesz pociągami Arriva.

 

Toruń

Gotyckie ulice miasta uruchamiają wyobraźnię i przenoszą nas w czasie. Świadomość, że w Toruniu przyszedł na świat i wzrastał astronom, który „wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię”, budzi respekt i nakłania do tego, by zagłębić się w dzieje tego hanzeatyckiego grodu. Wyczarowywany tu od wieków korzenny przysmak i legendy z nim związane sprawiają, że chce się tu powracać, błądzić po tutejszych zakamarkach i odkrywać toruńskie tajemnice. Ratusz, monumentalne kościoły, urokliwe kamieniczki, spichlerze – tu naprawdę gotyk jest na dotyk. Nie dziwi zatem fakt, że średnio-wieczny zespół miejski Torunia znalazł się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO (Źródło: Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna).

Dojazd do stacji Toruń Miasto pociągami Arriva linii AR 415 w kierunku Chełmży i Grudziądza.

 

Grudziądz

Beautiful granaries of Grudziadz at Wisla river, Poland

Choć grudziądzkie zabytki nie ustępują swą wagą i urodą innym historycznym nadwiślańskim miastom, tutaj znajdziesz dowody na to, że atmosferę miejsca tworzą przede wszystkim jego mieszkańcy. Czuje się to w tramwaju, w kawiarni, na rynku, a przejawia w nietuzinkowych akcjach i codziennej świadomości, że każdy może być ambasadorem swego miasta. Panoramę Grudziądza tworzą unikatowe na skalę europejską spichlerze wznoszące się wysoko ponad wiślany brzeg. Nad miastem góruje zrekonstruowana wieża Klimek, będąca niegdyś częścią zamku krzyżackiego. Warto tu spędzać czas (Źródło: Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna).

Dojazd do stacji Grudziądz pociągami Arriva linii AR 415 i AR 431b w kierunku Grudziądza (z Torunia, Brodnicy i Laskowic Pomorskich).

 

Bory Tucholskie

River and green forest in Tuchola natural park, aerial view

Jeden z największych leśnych kompleksów w Polsce to synonim wypoczynku. Takiego, o jakim marzymy – z dala od zgiełku miast i jeszcze dalej od nudy! W 2013 r. Bory Tucholskie nagrodzono prestiżowym wyróżnieniem w międzynarodowym konkursie na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne (EDEN). Ten Obszar Chronionego Krajobrazu, pełen urokliwych zatoczek i wysp, zawdzięcza swój kształt rzeźbie doliny Brdy. Przy brzegach zalewu usytuowanych jest wiele przystani i ośrodków wczasowych. Bory Tucholskie udostępniają sieć ponad 600 km szlaków pieszych i rowerowych, dzięki którym odkryjemy niezwykłe zakątki (Źródło: Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna).

Dojazd do stacji Wierzchucin lub Tuchola pociągami Arriva linii AR 431a w kierunku Tucholi i Chojnic.

 

Pojezierze Brodnickie

View on the Wielkie Parteczyny Lake in Brodnica Landscape Park in the area of Brodnica Lakeland in Poland

Wśród lasów, jezior i malowniczych rzek odkryjemy prawdziwe skarby Pojezierza Brodnickiego. Rzeka Drwęca – miejscami spokojna, innym razem kręta, bystra i dzika – stanowi idealne miejsce dla kajakarzy. Wędkarze wrócą stąd z cennymi łupami – czyste wody i wartki nurt rzek są domem dla ryb występujących w górskich potokach. Obszar tutejszych Parków Krajobrazowych – Brodnickiego i Górznieńsko-Lidzbarskiego, wchodzi w skład Zielonych Płuc Polski – najczystszej i niezwykle bogatej pod względem przyrodniczym części kraju. Bagienna Dolina Drwęcy to ostoja ptactwa wodno-błotnego, należąca do Europejskiej Sieci Obszarów Chronionych „Natura 2000”. Na Pojezierzu Brodnickim wypoczywa się w ciszy i harmonii z naturą. Wiele jezior objęto zakazem używania silników spalinowych (Źródło: Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna).

Dojazd do stacji Brodnica pociągami Arriva linii AR 431b w kierunku Brodnicy.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux