Szybka Kolej Miejska w Warszawie

Atrakcje stołecznej aglomeracji, do których dojedziesz pociągami SKM.

 

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

www.kopernik.org.pl

CNK to prawie 400 interaktywnych eksponatów, zgromadzonych na wystawach stałych oraz wystawie czasowej. W Centrum Nauki Kopernik odbywają się liczne warsztaty, spotkania, wykłady, pokazy naukowe oraz wydarzenia, również bezpłatne. Jako jeden z największych w Europie interaktywnych ośrodków edukacji naukowej, Kopernik umożliwia zwiedzającym samodzielne przeprowadzanie doświadczeń, a przez to poznanie i doświadczenie zjawisk oraz praw rządzących światem. Daje możliwość spędzenia wolnego czasu w sposób niestandardowy i ambitny. Przyciąga osoby w różnym wieku, o zróżnicowanym wykształceniu i zainteresowaniach, z różnych grup społecznych. Infrastruktura turystyczna: sklep, bistro, kawiarnia, strefy wypoczynku, park łączący się z bulwarami wiślanymi oraz ogród na dachu. Centrum jest otwarte i przystosowane do bezpiecznego eksperymentowania w nowej rzeczywistości.

Dojazd do przystanku Warszawa Powiśle pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1 i S2.

 

Jezioro Zegrzyńskie

Jezioro Zegrzyńskie nazywane również Zalewem, to zbiornik retencyjny powstały w wyniku spiętrzenia Narwi przez zaporę w Dębem. Znajduje w odległości około 30 km od centrum Warszawy i nieco ponad 5 km od Legionowa. To także największy zbiornik wodny w tej okolicy i tym samym stanowi miejsce rekreacji dla mieszkańców stołecznej aglomeracji. Wykorzystywany jest jako baza wypoczynkowa, szkoleniowa i wędkarska. W sezonie letnim plaże położone nad brzegami zapełniają tysiące turystów, a na wodzie pojawiają się liczne żaglówki, motorówki i inne jednostki pływające. W bezpośrednim otoczeniu Jeziora Zegrzyńskiego funkcjonuje wiele ośrodków szkoleniowo-wypoczynkowych z własną bazą gastronomiczną. Są tu plaże, klub windsurfingowy oraz porty.

Dojazd do przystanku Nieporęt pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej linii S3.

 

Stacja Muzeum w Warszawie

www.stacjamuzeum.pl

To największe w Polsce muzeum kolejnictwa. Muzeum mieści się w budynku dawnego dworca Warszawa Główna, który został zamknięty w 1997 roku. W halach dworcowych, zaadaptowanych na sale wystawowe, zgromadzono modele pociągów, mundury kolejowe, mapy, sztandary, urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz jeżdżące makiety kolejowe. Na zewnątrz znajduje się skansen taboru kolejowego z bogatą kolekcją parowozów, lokomotyw spalinowych i elektrycznych, a także wagony osobowe i towarowe. Do najcenniejszych spośród 50-ciu eksponatów należą: wagon salonowy dygnitarzy PRL-u serii Ashx 01 (tzw. Salonka Bieruta), jedyny zachowany w Polsce pociąg pancerny, niemiecki parowóz Pm3 z 1940 r. w charakterystycznej, opływowej otulinie oraz unikatowe egzemplarze polskich parowozów przedwojennych: Os24 i Pu29.

Dojazd do przystanku Warszawa Ochota pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1 i S2.

 

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie

www.zoo.waw.pl, https://www.facebook.com/WarszawskieZOO/

To zielona oaza w środku miasta. Misją ogrodu jest ochrona przyrody, by ocalić wspólny świat ludzi i zwierząt. Od ponad 90 lat Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie jest wizytówką bogatej historii Warszawy i częścią jej przyszłości. Na terenie pięknego, 40 ha parku mieszka 12 000 zwierząt należących do ponad 500 gatunków. Ogród zachęca do wypoczynku i poznania tajemnic egzotycznego świata zwierząt, oferuje i zaprasza do udziału w różnego rodzaju wydarzeniach i zajęciach dydaktycznych. Możliwe jest także zwiedzanie z przewodnikiem Willi Żabińskich („Pod Zwariowaną Gwiazdą”). Willa była mieszkaniem wieloletniego dyrektora Warszawskiego ZOO, w którym Jan Żabiński wraz z żoną ukrywali Żydów w czasie okupacji niemieckiej podczas II Wojny Światowej.

Dojazd do przystanku Warszawa ZOO Pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej linii S3 i S9.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux