Koleje Małopolskie

Atrakcje województwa małopolskiego, do których dojedziesz pociągami Kolei Małopolskich.

 

Wieża widokowa Krynica Zdrój

Wieża widokowa i ścieżka w koronach drzew w Krynicy-Zdroju to jedyne takie miejsce w całej Polsce. Ścieżka, zbudowana na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena wznosi się na wysokości ponad 900 m n.p.m. , a zobaczyć z niej można między innymi szczyt Jaworzyny Krynickiej czy panoramę Krynicy-Zdroju. Sama wieża ma 49,5 m wysokości. Ścieżka będąca łagodną platformą dostosowaną do osób niepełnosprawnych, czy rodzin z dziećmi, prowadzi odwiedzających przez lasy pasm Jaworzyny Krynickiej.

Dojazd do stacji Krynica-Zdrój pociągami Kolei Małopolskich w kierunku Krynicy-Zdroju.

 

Kopania Soli Wieliczka

Kopalnia soli kamiennej w Wieliczce to jedna z największych atrakcji turystycznych Małopolski. Od XIII wieku do 1772 r. wspólnie z kopalnią soli „Bochnia” wchodziła w skład żup krakowskich. W 1976 r. kopalnia wpisana została do krajowego rejestru zabytków. Dwa lata później wpisana przez UNESCO na pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa. Mimo, że do zwiedzania udostępnione jest jedynie 2% solnego labiryntu, zwiedzający mogą pokonać na jednej trasie nawet 3.5 km.

Dojazd do stacji Wieliczka Rynek pociągami Kolei Małopolskich linii SKA1 w kierunku Wieliczki Rynek.

 

Kopalnia Soli w Bochni

Kopalnia Soli Bochnia, jest największym skarbem bocheńszczyzny. Ta zabytkowa kopalnia soli, która prowadziła eksploatację od 1251r. jest polskim Pomnikiem Historii oraz obiektem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W 1990 r. zakończono przemysłowe wydobycie soli w kopalni i została ona przekształcona w obiekt turystyczny i leczniczy. Komora Ważyn, największe podziemne pomieszczenie w Europie wykonane przez człowieka, posiada specyficzny , leczniczy mikroklimat. Wybierając się do Kopalni Soli w Bochni, można skorzystać z trzech tras turystycznych, zróżnicowanych pod kątem trudności.

Dojazd do stacji Bochnia pociągami Kolei Małopolskich linii SKA3 w kierunku Bochni i Tarnowa i pociągami Kolei Małopolskich w kierunku Nowego Sącza i Krynicy-Zdroju.

 

Morskie Oko

To największe jezioro w Tatrach, położone w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów, na wysokości 1395 m n.p.m. słynie z urokliwego krajobrazu i przejrzystej wody o zielonej barwie. Morskie Oko ma powierzchnię 34,93 ha, długość 862 m, szerokość 568 m, a w najgłębszym miejscu osiąga 50,8 m . Nazwa „Morskie Oko” jest tłumaczeniem z języka niemieckiego (Meeraugen) Morskie Oko nazywano także Rybim Jeziorem lub Rybim Stawem, gdyż należy do nielicznych zarybionych w sposób naturalny jezior tatrzańskich. Wybierając pociąg relacji Kraków Główny – Zakopane, możemy bez obawy o korki i utrudnienia na trasie dotrzeć w weekend do Zakopanego, skąd śmiało możemy wyruszyć nad Morskie Oko.

Dojazd do stacji Zakopane pociągami Kolei Małopolskich w kierunku Zakopanego.

 

Ogrody Sensoryczne i ruiny zamku w Muszynie

Mało osób wie o takiej atrakcji turystycznej. Spacerując pobudzającymi zmysły ogrodami sensorycznymi, możemy jednocześnie podziwiać piękny górski krajobraz. Jest to także idealne miejsce na wyjazd z dziećmi z uwagi na powstałe w tym miejscu Ogrody biblijne oraz Ogrody Baśni i Legend. Ogród zmysłów w Muszynie podzielony jest na kilka stref. Przed wejściem do każdego z ogrodów umieszczona jest tablica informacyjna, prezentująca opis ogrodu i roślin które w nim się znajdują (informacje napisane są pismem Brajla oraz w języku polskim, słowackim i angielskim). W Muszynie można zobaczyć też ruiny zamku z XIV wieku, które znajdują się na szczycie stromej góry o wysokości 527 m n.p.m., nazywanej Baszta lub Zamczysko.

Dojazd do stacji Muszyna pociągami Kolei Małopolskich w kierunku Krynicy-Zdroju.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux