Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Atrakcje województwa łódzkiego, do których dojedziesz pociągami ŁKA.

 

Arboretum w Rogowie

www.arboretum.sggw.pl

Założone w 1925 roku Arboretum i Muzeum Lasu i Drewna SGGW to jeden z najcenniejszych, najbogatszych w gatunki i odmiany drzew i krzewów tego typu ogrodów w Europie. Zajmuje powierzchnię 53.76 ha. Składa się z trzech części: kolekcji dendrologicznych, leśnych powierzchni doświadczalnych z obcymi gatunkami drzew leśnych i alpinarium – ulubionego miejsca wielu zwiedzających. Spacer ścieżkami jednego z największych w Polsce ogrodów dendrologicznych to duża atrakcja dla szukających kontaktu z naturą. Dzięki współpracy ŁKA z Arboretum, pasażerowie z ważnym danego dnia biletem ŁKA mają możliwość zakupu biletu wstępu ze zniżką (bilet normalny w cenie biletu ulgowego).

Dojazd do stacji Rogów pociągami ŁKA w kierunku Skierniewic, Warszawy i Łodzi Fabrycznej.

 

Aquapark Fala w Łodzi

www.aquapark.lodz.pl

Aquapark FALA jest jednym z największych parków wodnych w Polsce. Aquapark oferuje zabiegi pielęgnacyjne i odnowę biologiczną ciała. Baseny zewnętrzne i wewnętrzne, w tym basen ze sztuczną falą, najwyższa w Polsce zjeżdżalnia wodna Kamikadze, sauna fińska i sauna parowa, masaże wodne, most linowy, tężnia solna, place zabaw to tylko część atrakcji. Aquapark oferuje również specjalne promocje dla różnych grup odwiedzających: seniorów, studentów, przedszkolaków oraz różnorodne zajęcia zorganizowane. Miłośnicy wodnych atrakcji, którzy okażą ważny danego dnia bilet ŁKA, otrzymają 15% zniżkę na wstęp do obiektu.

Dojazd do stacji Łódź Kaliska pociągami ŁKA w kierunku Łodzi Widzew, Zgierza, Kutna, Sieradza.

Atrakcje Tomaszowa Mazowieckiego

www.kochamtomaszow.pl

Skansen Rzeki Pilicy, Rezerwat Niebieskie Źródła, Groty Nagórzyckie, czy Arena Lodowa to wyjątkowe miejsca w Tomaszowie Mazowieckim. Bezpośredni kontakt z krystalicznie czystymi, turkusowymi źródłami, zwiedzanie tajemniczych grot, czy poznawanie zmian cywilizacyjnych związanych z Pilicą, pozostawią na długo niezatarte wspomnienia. Efektem współpracy ŁKA z Samorządem Tomaszowa Mazowieckiego jest bezpłatna komunikacja miejska dla pasażerów posiadających ważny danego dnia bilet kolejowy ŁKA. Ponadto nasi pasażerowie mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek (do 30%) na zakup biletów wstępu do Skansenu Rzeki Pilicy, Grot Nagórzyckich i Areny Lodowej.

Dojazd do stacji Tomaszów Mazowiecki pociągami ŁKA.

 

Kolej wąskotorowa Rogów – Rawa – Biała

www.kolejrogowska.pl

To najdłuższa kolej wąskotorowa w Polsce biorąc pod uwagę długość dostępnych torów (całość ma 49 kilometrów). Na terenie stacji można zobaczyć m.in. zabytkowe jednostki: lokomotywy, wagony, pług śnieżny oraz wagon pocztowy z 1930 roku. Atrakcją jest – szczególnie dla dzieci – funkcjonująca drezyna. W wakacyjne niedziele oraz 15 sierpnia (sobota) warto zaplanować przejażdżkę zabytkowym taborem na ośmiokilometrowym odcinku między Rogowem a Jeżowem. Przejażdżka kończy się ogniskiem i degustacją lokalnych przysmaków. Najszybciej, najwygodniej i najtaniej można dojechać do Rogowa z ŁKA – pociąg ŁKA Sprinter pokonuje trasę z Łodzi Fabrycznej w 24 minuty. Voucher pobrany ze strony kolejrogowska.pl uprawnia do zakupu biletu na podróż ŁKA ze zniżką o ok. 30% od cen podstawowych.

Dojazd do stacji Rogów pociągami ŁKA w kierunku Skierniewic, Warszawy i Łodzi Fabrycznej.

Parowozownia W Skierniewicach

www.psmk.org.pl

Parowozownia w Skierniewicach to największy w Polsce prywatny zbiór taboru kolejowego z okresu historycznego należący do Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. Kolekcja liczy ponad 100 pojazdów z okresu 1850-1960 – parowozów, lokomotyw spalinowych, wagonów pasażerskich i towarowych. Wiele eksponatów „zagrało” w filmach, m.in. w „Liście Schindlera”, „Pianiście” oraz w produkcjach dokumentalnych. Nie bardzo lubisz stare lokomotywy ? Po wizycie w Parowozowni z pewnością zmienisz zdanie. Oferta specjalna ”Powrót gratis” czeka na wszystkich, którzy zdecydują się zwiedzić skierniewicką Parowozownię podczas dni otwartych zaplanowanych w tym sezonie na 5 września i 3 października. Aby z niej skorzystać, należy podstemplować bilet ŁKA podczas zwiedzania Parowozowni (osoby posiadające bilet elektroniczny otrzymają specjalne poświadczenie).

Dojazd do stacji Skierniewice pociągami ŁKA w kierunku Skierniewic, Warszawy i Łodzi Fabrycznej.

 

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux